sklep online ubrania dla chlopcow

Opracowując program pieniądze, kiedyś prostą, skuteczną formułę, że każdy może dotyczyć łatwo zarządzać swoimi finansami. Nazywam to 40% -30% -20% -10% regułę. Wzór ten jest stosowany do pomiaru wydatku i ich odpływ. Należy podzielić na cztery kategorie wydatków i obliczyć sumę każdej kategorii jako procent twojego netto (po opodatkowaniu) strat.www.sklepykrzys.pl Te cztery kategorie są koszty stałe, koszty zmienne, nieokreślone kosztów i oszczędności.

Koszty stałe są wasze podstawowe koszty, które są znane i muszą być płacone w sposób regularny. Na http://architektoniczny-beton.pl przykład, płatności hipotecznych lub najmu, pożyczki osobiste i spłat kart kredytowych, ubezpieczenia, kursy Rady oraz czesnego. Koszty te są zwykle określane przez swoich wyborów stylu życia, wielkość i koszt domu, samochodów i dużych posiadłości, a więc trudne do zmiany, bez dokonywania istotnych zmian w sposobie, w którym mieszkasz.

Jednakże, ponieważ koszty stałe składają się z długu i płatności zaangażowanych, są one kluczowe znaczenie w określaniu zdolności do tworzenia bogactwa, a także swoją zdolność do prowadzenia stabilnego życia finansowego. Jeśli koszty stałe są zbyt wysokie, prawdopodobnie będzie żyć od wypłaty do payday martwienia się o kolejnego dużego projektu ustawy, który przybywa. Jeśli koszty stałe zajmują zbyt wiele swojego tygodniowego pakietu płatnej, nie będą mniej wydawać na innych istotnych kosztów, a często mało za luksusy – chyba pójść dalej w długi.

Koszty zmienne to nasze podstawowe koszty utrzymania, które mogą różnić się z tygodnia na tydzień, ale masz jakąś kontrolę nad tym co chcesz wydać. Obejmują one żywność, odzież, artykuły spożywcze, koszty telefonów komórkowych, medyczne oraz koszty eksploatacji pojazdów samochodowych, takich jak benzyna i napraw.

Poprzednie dwie kategorie odnoszą się do niezbędnych kosztów, że nie możemy żyć bez.

– autor artykułu